Novosti

Ivančanin Nikola Geček i hrvatska reprezentacija osvojili naslov svjetskih prvaka!

Srijeda

Ivančanin Nikola Geček, član reprezentacije Hrvatske u kategoriji osoba sa invaliditetom, osvojio je naslov svjetskog prvaka u lovu ribe udicom na plovak u pojedinačnoj konkurenciji, a i hrvatska reprezentacija okitila se naslovom prvaka svijeta na 20. svjetskom prvenstvu održanom od 12. do 17. lipnja na Muri u Međimurju.

Nikola je naslov najboljeg ribiča osvojio superiorno, s dva negativna boda, jer je u oba natjecateljska dana bio prvi u sektoru A.

Sastav reprezentacije: Mensur Rošić, Nikola Geček, Ivica Bonino Hasan, Željko Kljaić i Zlatko Poparić. U sastavu reprezentacije od Ivančana bio je i Željko Geček u funkciji trenera reprezentacije i Danko Bregović kao pomagač.

Od ivanečkih ribolovaca nastupio je i Branko Matijević u sastavu reprezentacije veterana u kategoriji masters (mladi veterani u dobi od 55 do 65 godina ) koja je na 1. svjetskom prvenstvu osvojila 12. mjesto, dok je Matijević u ukupnom poretku bio 27. od ukupno 83 ribiča.

Organizator i domaćin Svjetskog prvenstva bio je Savez  sportskih društava Međimurske županije.

Nastupilo je 36 reprezentacija iz 19 zemalja, s više 400 ribiča. Iskrene čestitke!