Novosti

NA STAZI DUGOJ 42 KILOMETRA Održan 2. brdski maraton Ivanec - Novi Marof

Utorak

Pod pokroviteljstvom Grada Ivanca i Grada Novog Marofa, a u organizaciji AK Varaždin, održan je 2. brdski maraton “Ivanec – Novi Marof”, svakako jedna od najtežih utrka ovakve vrste u Hrvatskoj. Maraton je ujedno imao status Otvorenog prvenstva Hrvatske u planinskom trčanju.

U sklopu cijelog događaja održane su tri utrke: glavni maraton Ivanec – Novi Marof, utrka na 14 km “Fun&Pain Trail” i “Marofski Mini Trail”, a ukupno je u sve tri utrke nastupilo i uspješno ih završilo rekordnih 342 natjecatelja, među njima i atletičari TK Ivančice Ivanec.

Maraton, čiji je početak na startnoj liniji u centru Ivanca pucnjem iz pištolja označila dugogodišnja bivša ivanečka atletičarka Katica Levanić, uspješno je završilo čak 138 maratonaca.

Prvi je u cilj utrčao Eldin Hodžić (SRK Alba) s vremenom 3:49:02. Na drugo mjesto plasirao se ovogodišnji prvak Hrvatske na 100 km Dejan Radanac (AK Sljeme) u vremenu 3:50:40, dok je sa samo 19 sekundi zaostatka, kao treći, u cilj utrčao Pavle Kruljac (SRK Alba) u vremenu 3:50:59.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ana Štefulj (AK Agram) u vremenu 4:07:14 ispred drugoplasirane Maje Bonačić (AK Sljeme) – 4:31:22 i trećeplasirane Lane Ostojić (AK Plitvice) – 4:41:36.

S obzirom da se ova utrka ujedno bodovala i za Prvenstvo Hrvatske svi navedeni su i u identičnom poretku za PH.

Članovi AK Varaždin u sastavu Andrej Hladnik, Igor Goričanec i Dinko Solić (samo prvih troje se boduje za PH) osvojili su 3. mjesto i zasluženo se ponovno popeli na pobjedničko postolje.

Najbolji pojedinačno i ovaj put je bio Andrej Hladnik na 6. mjestu u vremenu 3:57:41, Igor Goričanec bio je 14. u vremenu 4:11:21, a Dinko Solić na 16. mjestu sa 4:12:19.

Utrku na 14 km – Fun&Pain Trail “Čevo – Novi Marof” uspješno je završilo 145 natjecatelja, a najbolji je bio Domagoj Črnec (Tiger running team Križevci) u vremenu 1:09:48 ispred Damira Hršaka (AK Zabok) – 1:10:44 i trećeplasiranog Leonarda Pavine (AK Plitvice) u vremenu 1:16:25.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Gabrijela Šalković (RaN 047) u vremenu 1:40:22 ispred Martine Jankulije (USR Mala Subotica) – 1:41:56.

U utrci na 5 km – “Marofski Mini Trail” nastupilo je 60 natjecatelja. Najbolji je bio Saša Horvat (AK Međimurje) u vremenu 20:56 ispred člana AK Varaždin Daria Posavca koji je istrčao utrku u vremenu 21:57. U ženskoj konkurenciji pobijedila je članica AK Varaždin Ana Goričanec koja je istrčala utrku u vremenu 23:54.

Utrku je istrčalo i nekoliko članova Trkačkog kluba Ivančica.

Vjekoslav Vorih završio je ukupno na solidnom 66. mjestu, nakon dužeg apstiniranja od utrka dvojac Mario Surjak i Branko Dušak završili su na 87. i 94., a Božidar Željezić na 133. mjestu.

Dušak i Željezić osvojili su i medalje u kategoriji M60 (drugi i treći).

Na utrci Čevo - Novi Marof (14km) nastupili su Ivica Plantak i Davor Martinčević. Od 145 trkača Plantak je bio odličan sedmi i prvi u kategoriji M40.

Davor Martinčević završio je u prvoj četvrtini natjecatelja, na vrlo dobrom 36. mjestu.

Evo i plasmana s državnog prvenstva.

Od ivanečkih trkača najbolji je bio Vjekoslav Vorih, 41., Branko Dušak 56. i Božidar Željezić 69., a kao ekipa TK Ivančica osvojila je 15. mjesto.